Кафедра філософії

Мова:

Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства»

Центром гендерної освіти, Соціально-психологічною службою та викладачами кафедри філософії ХНУРЕ в рамках Міжнародної кампанії «16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства» проводиться низка online-заходів для студентів та студенток університету: онлайн-засідання дискусійного клубу ЦГО ХНУРЕ та круглий стіл-онлайн, цикл тематичних онлайн-семінарів та засідань гендерного кіно-клубу, під час яких обговорюються заходи запобігання і протидії різним формам насильства.

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня, включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів активних дій проти гендерного насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут глобального жіночого лідерства у 1991 році, і продовжує щорічно координуватися Центром глобального лідерства жінок. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Метою кампанії є привернення уваги громадськості до проблем насильства.
За даними ВООЗ майже третина всіх жінок в світі протягом життя піддається фізичному та / або сексуальному насильству з боку інтимного партнера або сексуальному насильству з боку інших осіб. До 38% випадків насильства з боку партнера в домашній обстановці. Згідно з оцінками, один мільярд дітей у віці від 2х до 17 років (половина дітей у світі) в останній рік постраждали від фізичного, сексуального чи психологічного насильства або відсутності піклування. За даними ООН, кожна 6-та жінка в Україні пережила, принаймні, одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Від 1 до 3 млн дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства.
Цього року кампанія присвячена ратифікації Конвенції Міжнародної організації праці №190, що є першим міжнародним стандартом, який спрямований на викорінення насильства й домагань у сфері праці. Особливу увагу в рамках Міжнародної акції пропонують звернути на жінок, задіяних у неформальному ринку праці, чиї життя й засоби до існування опинилися під загрозою через COVID-19 і безпрецедентної економічної кризи. За даними Міжнародної організації праці (МОП), понад 60% зайнятих у світі заробляють собі на життя в неформальній економіці, а 92% загальної зайнятості жінок у країнах, що розвиваються, є неформальною. Вони стикаються з нестабільними умовами праці і, як правило, виключені з національного трудового законодавства та позбавлені соціального захисту (за даними: https://genderindetail.org.ua/library/osobiste-yak-politi chne / gen de rne-nas i l stvo/16-days-of-activism-2020.html?fbclid=IwAR3MIm-qJKuP6 Tg1JK uh 5 snhxrVbve06HoUyyZHUa-mIVh3gvnEBMe9VqaY)

ЯКІ ОРГАНІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ БОРЮТЬСЯ З ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНИМ НАСИЛЬСТВОМ?
«ЛА СТРАДА – УКРАЇНА»
Громадська міжнародна правозахисна організація, яка працює для забезпечення ґендерної рівності, запобігання всім видам гендерного насильства, зокрема насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення прав дітей, сприяючи впровадженню міжнародних стандартів прав людини в усі сфери життя суспільства та держави. “Ла Страда – Україна” має гарячу лінію з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей. 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)
ЛІГА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК «ГАРМОНІЯ РІВНИХ»
Громадська організація, яка об’єднує небайдужих ініціативних людей – чоловіків та жінок – які прагнуть подолати гендерну дискримінацію. Пріоритети діяльності: боротьба з множинною дискримінацією жінок, протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству.
ЦЕНТР «ЖІНОЧІ ПЕРСПЕКТИВИ»
Пріоритетні напрямки діяльності організації: гендерна рівність, протидія домашньому насильству, протидія торгівлі людьми, підтримка жіночих та правозахисних організацій.
ФОНД НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ООН В УКРАЇНІ
Програма “Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні” була розпочата UNFPA у 2017